Co to są implanty stomatologiczne

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wiele osób bardzo dobrze pamięta o tym, jak istotne są swoje zęby. Lecz z przeróżnych przyczyn czasem ktoś straci swoje zęby, i staje wówczas przed problemem, czym je zastąpić. Technik i sposobów na ten problem obecna stomatologia proponuje przynajmniej parę. Jedną z ostatnich technik, dającą przy tym sporą skuteczność, są stomatologiczne implanty.

Sam implant to po prostu wkręt tytanowy, który umieszczany zostaje w kościach szczęki w miejsce wypadniętego zęba. Cechy tego metalu powodują, że jest doskonale tolerowany, a sam wkręt po jakimś czasie zaczyna obrastać tkanką kostną, tworząc bardzo solidne połączenie. W dodatku ten metal ma bardzo dużą wytrzymałość, przez co zrobione z niego wkłady są solidne oraz trwałe. Nawet jeżeli ktoś stracił większość zębów, to dzięki użyciu paru wkrętów możliwe jest zrekonstruowanie uzębienia. Rzecz jasna zrobić to należy u fachowego implantologa, znającego się na swojej pracy. Zabieg wkręcenia tytanowych wkrętów niebezpieczny nie jest, lecz błędne wykonanie do spowodować może spore problemy zdrowotne. Z tego też powodu poszukując kliniki, gdzie chcieć będziemy zrobić implanty, trzeba sprawdzić dokładnie jej solidność i doświadczenie.

Dobrze jest użyć do tego celu internetu, po wprowadzeniu w oknie wyszukiwarki słów stomatolog implanty dostaniemy spis klinik w swoim mieście, o jakich następnie można poszukać tego, co piszą pacjenci.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Udostępniaj.

O autorze

Jacek Morzyszek

Możliwość komentowania jest wyłączona.